بهترین دزدگیر اماکن

maxron

برای پی بردن به این موضوع لازم است کلی هزینه و زمان صرف کنید. برند های مختلف را آزمایش کنید و آخر متوجه شوید که چه برند دزدگیری بهتر است. این کار معمولا برای شما غیر ممکن می باشد ولی برای افرادی که پروژه های مختلفی انجام داده اند و مکان های بسیاری را به سیستم حفاظتی مجهز کرده اند, امری مشخص است.

بهترین برند و قدرتمند ترین دزدگیر اماکن ، دزدگیری است که محل شما را از هر لحاظ امن و ایمن کند. مهم نیست سارق چقدر حرفه ای و ماهر باشد. دزدگیر اماکن شما باید بدون خطا باشد. چرا که شما را سردرگم و اذیت می کند. اگر سیستم شما بی دلیل تحریک شود مانند چوپان دروغگو شده است. به علاوه دزدگیر شما نباید حتی ثانیه ای از کار بی افتد, باید به سرعت و قبل از خنثی شدن آن توسط سارقین بتواند به افراد مربوط اطلاع رسانی کند و غیر قابل هک و دستکاری باشد.

در این قسمت به چند عامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب بهترین برند دزدگیر اماکن اشاره می کنیم :

 • کیفیت
 • عملکرد بدون خطا
 • رابط کاربری
 • پشتیبانی فنی کمپانی سازنده و نمایندگی

یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده برای بهترین بودن یک برند در هر زمینه ای کیفیت محصول می باشد. هیچ وقت کشور سازنده نمی توان معیاری برای تعیین کیفیت یک محصول باشد. بی شک عملکرد بدون خطا یکی از پارامترهای خیلی خیلی مهم می باشد . یکی از عوامل دیگر رابط کاربری سیستم می باشد که معمولا خریداران کمتر به آن توجه می کنند اما یکی از عوامل خیلی مهم می باشد ، اگر سیستم رابط کاربری ضعیفی داشته باشد کاربر برای تغییر تنظیمات و … باید از یک نصاب و متخصص کمک بگیرد یا به سختی و با آزمون و خطا آن را انجام دهد ولی اگر سیستم دارای یک رابط کاربری قدرتمند باشد مانند صفحه رنگی گرافیکی لمسی یا دستیار صوتی این عمل خیلی خیلی آسان می شود و در نهایت پشتیبانی فنی ، گارانتی و خدمات پس از فروش برای انتخاب هر محصولی یکی از عوامل تعیین کننده می باشد.

پارامترهای زیاد دیگری هستند که در تعیین قدرت و قیمت دزدگیر اماکن تاثیر دارند مانند:

طراحی زیبای ظاهری

طراحی ظاهری زیبا و شیک دزدگیر اماکن اولین نکته ای است که به چشم شما می خورد. زیبایی طراحی، کیفیت مواد استفاده شده در بدنه محصول، استفاده از نمایشگر رنگی و لمسی و سادگی نکاتی است که می توان معیار قرار داد. نکته دیگرو مهم کوچک بودن پنل مرکزی سیستم است که بتوان آن را به سادگی در جایی امن نصب کرد.

سرعت عملکرد سیستم

این یک نکته خیلی مهم است. یک سیستم حفاظتی خوب باید بتواند در کمترین زمان ممکن بتواند شما را از وقوع سرقت یا تحدید با خبر کند. امروزه در بین سیستم های امنیتی مطرح در جهان این مدار کم تر از 7000 میلی ثانیه یا همان 7 ثانیه می باشد. بعضی از این سیستم ها دارای تاخیر بیشتر از 25 ثانیه برای اطلاع رسانی می باشند. سارق می تواند در این زمان سیستم را غیرفعال نماید. به همین جهت توجه به این نکته بسیارمهم است.

تعداد ورودی سنسور یا زون ها

سنسور یا حسگرها بخشی از سیستم دزدگیر اماکن است که وظیفه تشخیص خطر و تحدید را دارد. پنل مرکزی دزدگیر اماکن باید بتواند تعداد زیادی گروه از این سنسور را پوشش دهد. هر چه قدر این تعداد زیاد باشد بهتر است . این پرامتر را با نام تعداد زون های ورودی نام می برند. که هر زون معمولا میتواند 1 تا بیشتر از 50 سنسور را پوشش دهد. در برخی برند ها این تعداد 2 الی 8 و در برخی نیز بیشتر می باشد.

ورودی زون های بیسیم یا سیمی

سنسورهای بیسیم می توانند با محدودیت کمتری در هر نقطه ای نصب شوند. معمولا استفاده از سنسور بیسیم همراه با تداخل ، خطا ، دردسر ، هزینه تعویض باطری ، هک شدن و بحث های تاثیر مخرب امواج الکترومغناطیسی بر انسان و … بوده است. به همین دلیل به هیچ وجه توسیه نمی شود ، سختی نصب در ابتدا خیلی بهتر است تا دردسر و هزینه های نگه داری بی پایان . معمولا در دزدگیر های چینی و ضعیف از لحاظ کیفیت و طراحی تعداد زون های بیسیم نسبت به زون های سیمی بیشتر می باشد .

روش ارتباط دزدگیر اماکن با شما

سیستم از نظر ارتباط با شما به چهار حالت تقسیم می شود.

 • سیم کارت
 • خط ثابت تلفن
 • اینترنت
 • بدون ارتباط ( فقط آژیر پخش می کند)

این عوامل در قدرت و قیمت سیستم خیلی تاثیرگذار می باشد، امروزه کمتر از دزدگیر های بدون ارتباط استفاده می شود. چون اگر کاربر در محل نباشد هیچ اطلاعی از وقوع سرقت نخواهد داشت.

دزدگیر های ارتباط با خط ثابت می توانند آلارم سرقت را از طریق تماس صوتی به کاربر ارسال کنند اما مشکلی هست در بعضی از مناطق خط ثابت وجود ندارد با سارقین حرفه ای قبل از سرقت سیم تلفن را قطع می کنند.

دزدگیرهای سیم کارتی از مزیت های بیشتری برخوردارند . می توانند آلارم را از طریق ارسال پیام کوتاه و تماس صوتی انجام دهند و کاراهای دیگری مثل پیکربندی از راه دوری ، کنترل تجهیزات از راه دور و … را نیز انجام دهند. اما در بعضی از مناطق انتن دهی وجود ندارد یا ضعیف هست یا امکان دارد از شانس بد در هنگام سرقت شبکه موبایل ضعیف باشد و … پس بهتر است در صورت امکان از هر دو ارتباط یعنی خط ثابت و سیم کارت به صورت همزمان برای ایمنی بیشتر استفاده شود.

ارتباط اینترنتی معمولا امنیت و ضریب اطمینان کمی دارد و احتمال این که کاربر در هنگام دریافت الارم سرقت به اینترنت دسترسی نداشته باشد زیاد هست. معمولا بیشتر سیستم های سیم کارتی از طریق سیم کارت به اینترنت متصل شده و الارم را ارسال می کنند ولی طبق توضیحات داده شده نمی شود روی این نوع ارتباط حساب کرد.

مدت زمان پشتیبانی هنگام قطعی برق

زمان پشتیبانی هنگام قطعی برق توسط باطری بکاب یکی از عوامل مهم دیگر می باشد. این زمان حداقل باید بیشتر از 4 ساعت باشد، نوع الگوریتم شارژ و دشارژ باطری پشتیبان خیلی مهم است. در هنگام خرید حتما سیستمی را انتخاب کنید که دارای الگوریتم شارژ و دشارژ هوشمند باشد. از انجایی که باطری بکاب یا پشتیبان در طول سال به صورت موردی در حد یکی دوبار روی مدار رفته و استفاده می شود. اگر سیستم الگوریتم مناسبی جهت مدریت باطری نداشته باشد باطری در عرض چند ماه از بین خواهد رفت.

امکانت جانبی و مدریتی

امروزه دزدگیر های اماکن به غیر از وظیفه حفظ امنیت محیط امکانات بیشتری نیز دارند که هنگام خرید نیز باید به آنها توجه کرد. شاید این امر در قیمت محصول مقدار اندکی در حدود 10 الی 5 درصد تاثیر داشته باشد. ولی رفاه و امکانات بسیاری را برای شما فراهم می کنند که اگر به صورت جداگنه به خواهید آن ها را فراهم کنید باید هزینه زیاد کنید به عنوان مثال:

 • کنترل تجهیزات از راه دور توسط موبایل مثل درب های ورودی و خروجی ، سیستم روشنایی ، آبیاری و …
 • ارسال آلارم تجهیزات دیگر مثل آلارم سیستم نظارتی ، سیستم اعلام حریق و … به موبایل شما
 • قابلیت تعریف نام کاربری به ریموت ها و ذخیره ورودی و خروجی ها
 • گزارش پارامترها و رویداد های مهم
 • قابلیت تعریف چند مدیر برای سیستم
 • و….

مدت خدمات پس از فروش و گارانتی

حتی بهترین برند های جهان نیز احتمال بروز مشکل را در محصولات خود نظر می گیرند. نکته بسیار مهم شرایط و مدت گارانتی و خدمات پس از فروش محصول است که در چنین شرایطی بسیار کمک کننده است. که این پارامتر معیار مناسبی برای انتخاب یک برند دزدگیر اماکن مهم می باشد. آموزش نصب و پشتیبانی فنی نیز یکی از عوامل مهم می باشد.

بهترین برند دزدگیر اماکن

با در نظر گرفت پارامترهای توضیح داده شده می توان دزدگیر اماکن BF-A1 و دزدگیر اماکن مکسرون را به عنوان به روزترین ، با کیفیت ترین ، قدرتمندترین و کم خطا ترین دزدگیر اماکن معرفی کرد. همچنین این دزدگیر ها از امکانات جانبی زیاد و جالبی برخوردارند . برای اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه نمایید .

برای اطلاعات بیشتر ، مشاوره ، خرید و نصب دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته با شرکت ما تماس گرفته و در ارتباط باشید .

با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *